AKTUÁLNÍ OZNÁMENÍ
Bitcoin
$ 18,956
Bitcoin
$ 18,956
Bitcoin
$ 18,956

Lobbista Milan Daněček poodkrývá svoji činnost a natahuje pomocnou ruku podnikatelům i firmám

Milan Daněček je lobbista, píárista, stratég a mediátor. Jeho podnikání začalo před lety obchodním zastupováním firem a realitní činností. K současným aktivitám se dostal jak díky svému odvěkému zájmu o politiku a veřejné dění, tak i okolnostmi. „Postupně jsem nezištně začal pomáhat různým lidem s rozličnými úředními záležitostmi, k tomu jsem navazoval kontakty a vztahy v politice. Jednou mne oslovil známý a renomovaný brněnský advokát JUDr. Richard Novák, s nímž mám velmi dobré přátelské vztahy, že chce kandidovat do Senátu a nabídl mi funkci šéfa jeho kampaně, což jsem rád přijal. V průběhu příprav mi řekl, že bych se měl těmto činnostem, tedy PR a lobbingu, věnovat naplno,“ říká Milan Daněček o svých začátcích v tomto oboru.

Co si myslí o lobbingu, který je v českém prostředí kontroverzní? „Lobbing je naprosto legitimní činnost, přičemž kontroverzně je u nás vnímán proto, že se často spojuje s korupcí a klientelismem. To je ale mylná představa a například v mnoha jiných státech je regulován a jasně vymezen jako proces ovlivňování na základě argumentace. Já osobně nemám problém se k němu přihlásit. Umím leccos vymyslet, vyjednat a zařídit, dokonce řeším i krizové situace, ale Tonda Blaník opravdu nejsem.“

Rád se věnuje i strategickým konzultacím. Dostal se k nim díky Hance Truskové, která poskytuje poradenství a zprostředkování v oblasti obchodu a financí pod značkou Hania. „Hanka se mi jednou svěřila, že má dost práce s administrativou a já se jí nabídl s pomocí. Postupně jsem provedl různá zjednodušení a zlepšení. Poté jsem jí poradil s organizačními záležitostmi a s jejím portfoliem. Dneska to všechno neuvěřitelně šlape,“ tvrdí Daněček, přičemž dodává: „To, že jsem se začal věnovat strategii, logicky vyplývá z mé angažovanosti v public relations a lobbingu, tam musíte také přemýšlet v jednotlivých krocích.“ Líbilo se mu, že dílčí postupy do sebe zapadaly a fungovaly. A jak se dívá na momentální dění okolo koronaviru? „Samozřejmě je to nepříjemná situace, která ovlivnila snad každého, včetně mě. Nebudu však jen nečinně přihlížet a přiložím ruku k dílu.“ V současné chvíli totiž nabízí pomoc všem podnikajícím subjektům, které se kvůli opatřením vůči šíření koronaviru ocitli v nouzi. Za symbolickou a v podstatě nákladovou cenu pomůže všem s vládním uvěrovým programem COVID (včetně pražského COVID-PRAHA). A navíc se jim postará o jakoukoliv komunikaci s bankami i úřady.

Pro více informací neváhejte navštívit jeho WEB.

Leave a Reply