AKTUÁLNÍ OZNÁMENÍ
Bitcoin
$ 10,814
Bitcoin
$ 10,814
Bitcoin
$ 10,814

WocaBee – učení slovíček nebylo nikdy jednodušší

WocaBee je nová webová aplikace, která přináší žákům základních a středních škol výrazné zjednodušení při učení cizích slovíček. Zapomeňte na nudné biflování nad papírovými sešity. Teď je tu WocaBee a s ní revoluce ve výuce cizích jazyků.

Jak aplikace Wocabee vznikla

Byl jednou jeden Michal, a ten se chtěl naučit německy. Michal si během učení zapisoval nová slovíčka. Když jich měl asi 150, začal přemýšlet, jak si je co nejjednodušeji zapamatovat. Michal byl zkušený programátor. A tak začal svůj volný čas vyplňovat programováním a zdokonalováním nové webové aplikace – WocaBee.

Vývoj aplikace probíhal ve spolupráci s vybranými třídami základních a středních škol z celého Slovenska. Žáci, kteří ji každý den používali, si ji velmi oblíbili. A jejich učitelé zaznamenali nejenzlepšení známek, ale i vyšší zájem o výuku cizích jazyků. A není se co divit, už J. A. Komenský věděl, že škola hrou je jedna z nejúčinnějších učebních metod.

Jak WocaBee funguje?

WocaBee je online webová aplikace, kterou nemusíte stahovat, ani instalovat. Dostupná je na všechchytrých zařízeních (mobil, tablet, PC). Stačí se přihlásit na www.wocabee.app. Buď jako učitel, nebo jako žák.

Učitel svým žákům do aplikace průběžně přidává nové balíčky slovíček, které se mají naučit. Žáci sikaždý balíček procvičují jako domácí úkol, a to ve 3 různých levelech. Aplikace WocaBee funguje pro každého individuálně a přizpůsobuje se podle toho, ve kterých slovíčkách žák chybuje. K tomu využívá umělou inteligenci. Učitel zároveň vidí, kdo domácí úkol dokončil, a se kterými slovíčky měl který žák potíže.

Balíčky slovíček, které učitel jednou do aplikace Wocabee zadá, lze používat opakovaně. Stačí jezkopírovat a poslat jiné třídě, případně použít další školní rok. Zadávání slovíček do aplikace je také velmi snadné a rychlé, sama totiž nabízí překlad a predikci slov.

WocaBee používá 4 různé metody procvičování slovíček a všechna slovíčka je možné si přehrátnahlas kvůli výslovnosti.

Odměny a motivace

Žáci dostávají za každou splněnou úlohu body, tzv. WocaPoints. Po splnění úlohy si mohou žáci slovíčka nadále neomezeně procvičovat, a i za to jsou odměňováni body. Motivací pro všechny je třídní žebříček, ve kterém žáci vidí, jak si stojí ve srovnání s ostatními spolužáky. Praxe na slovenskýchškolách ukázala, že děti a studenti jsou z aplikace nadšení. Dokonce se dobrovolně učí slovíčka, aby spolu mohli soutěžit, a snaží se v žebříčku vzájemně předhánět. To má logicky pozitivní dopad na jejich školní úspěšnost ve výuce cizích jazyků.

Testy a písemky

Michal myslel i na známkování. Proto do aplikace naprogramoval testovací modul, který učitelům pomáhá s tvorbou a vyhodnocováním písemných prací. I pro žáky je tento nový způsob „testování“ atraktivní a méně proti němu protestují.

Výhody aplikace WocaBee

  • univerzálnost – aplikace se dá použít pro jakýkoli cizí jazyk
  • snadné zadávání slovíček – aplikace nabízí překlady, učitel nemusí vše zdlouhavě vypisovat
  • motivační bodovací systém, který podporuje soutěživost
  • přehlednost – učitel přesně ví, kdo má splněné úkoly a v čem jednotliví žáci chybují
  • učení hrou je pro žáky a studenty atraktivní a zábavné
  • vhodné jako domácí úkoly
  • písemky ze slovíček jsou okamžitě vyhodnocené
  • bez nutnosti cokoli instalovat
  • dostupnost na mobilním telefonu, tabletu i počítači

Kolik aplikace WocaBee stojí?

Cílem projektu byla cenová dostupnost pro všechny žáky a studenty ZŠ a SŠ. Školy/učitelé mají aplikaci zdarma. Cena pro žáky se momentálně pohybuje od 25 do 31 Kč/měsíc. Více informací o aplikaci a možnost si ji vyzkoušet na měsíc zdarma máte na www.wocabee.app.

S WocaBee bude výuka cizích jazyků hračka

Aplikace WocaBee vznikla na Slovensku pod taktovkou Ing.Michala Ošváta a v letošním roce se kromě České republiky rozšíří i do Polska, Rakouska, Německa, Španělska, Francie a Velké Británie. WocaBee nabízí studentům nový způsob, jak si rychle, jednoduše a efektivně rozšiřovat slovní zásobu nejrůznějších světových jazyků.

Autor: WocaBee

Leave a Reply