AKTUÁLNÍ OZNÁMENÍ
Bitcoin
$ 10,817
Bitcoin
$ 10,817
Bitcoin
$ 10,817

6 způsobů, jak vrátit život námořním kontejnerům

Je to způsob nejen ekologický, levný a jednoduchý. Hotel, či apartmán z použitých kontejnerů, které se do Evropy dostaly na lodích a s obsahem zboží převážně z Číny, může nést opravdu zajímavý design. Booking.com ukázala na svých stránkách 6 unikátních příkladů přeměny těchto krabiček ve skvělé objekty, které v najdete v nabídce společnosti.

Hostel Ccasa, Nha Trang, Vietnam

Hostel Ccasa je vyroben z 12 pestře vymalovaných přepravních kontejnerů naskládaných na sebe, leží jen kousek od pláže Hon Chong v letovisku Nha Trang v jižním Vietnamu. V esteticky laděných luxusních prostorách kontejnerů jsou umístěny pohodlné palandy se závěsy a lampičkami na čtení. Hravá průmyslová atmosféra této budovy se rozprostírá v několika pestrých multifunkčních místnostech, včetně velké houpací sítě na střeše, která je ideální pro relaxaci s knihou po náročném dni objevování ikonických pláží z bílého písku a místní delikátní pouliční stravy.


Hotel Winebox Valparaiso, Valparaíso, Chile


Hotel Winebox je prvním hotelem v Jižní Americe, který byl postaven z dříve používaných přepravních kontejnerů. Nachází se ve Valparaisu – barevném pobřežním městě – na sever od Santiaga a je obklopen slavnými vinařskými údolími Aconcagua, Casablanca a Leyda. V hotelu je recyklováno více než 70% materiálů, přičemž v interiéru najdeme i staré palety, nebo láhve, které jsou použity k vytvoření jedinečného nábytku i výzdoby. Jak jeho název napovídá, hotel je také vinařstvím, kde jsou hosté vyzváni, aby nejen ochutnali místní vína, ale také se zúčastnili sklízení, pokud místě navštíví v čase sezóny.


DOCK INN Hostel Warnemünde, Warnemünde, Německo


Ekologický hostel, který se nachází severně od centra Rostocku na německém pobřeží Baltského moře, je vyroben z několika námořních přepravních kontejnerů, které jsou vhodné pro jeho umístění u přístavu. Interier je vybaven recyklovanými materiály a fungování je založeno především na solární energii. Střešní sauna má výhled na přístav a jeřáby, aby se každý opravdu ponořil do atmosféry okolí hostelu.


The Yays – Crane Apartment, Amsterdam, Nizozemsko


Dílo slavného nizozemského návrháře Edwarda van Vlieta nabízí nezapomenutelný pobyt v přeměněném jeřábu s krásným výhledem v severovýchodním Amsterdamu. Jeřáb byl postaven v roce 1957 a později (v roce 2017) přeměněn na luxusní apartmán vyrobený ze tří přepravních kontejnerů naskládaných na sebe na jeřábu. Toto exkluzivní ubytování se nachází ve východní části města ve čtvrti Docklands a je v naprostém souladu s okolím. Zachovává si i mnoho původních prvků jeřábu. Objekt je vybaven moderní kuchyní a obývacím pokojem. Nechybí ani prostorná koupelna s krásným výhledem na okolí.


StowAway Waterloo, Londýn, Velká Británie


Tento hotel je vyroben z 26 upravených přepravních kontejnerů a je ideální pro ty, kteří hledají ekologickou alternativu v centru Londýna. Tyto kompaktní a útulné apartmány jsou založeny na inovativním pojetí efektivního využití prostoru a jsou vhodné pro krátkodobé i dlouhodobé pobyty v britském hlavním městě. Po přihlášení pomocí aplikace ve smartphonu mohou hosté navštívit vinárnu i restauraci hotelu.


Pig Dive Hostel Moalboal, Moalboal, Filipíny


Tento hostel se nachází v Moalboalu, jen kousek autobusem z malebné pláže Panagsama. Je vyroben výhradně z přepravních kontejnerů a recyklovaných materiálů. Moalboal, oblíbený mezi potápěčii a lovci sardinek, které se shromažďují v blízkosti tohoto malého města na jihozápadním pobřeží ostrova Cebu, je také skvělým místem pro objevování ohromujících vodopádů Kawasan, které jsou nedaleko dostupné autem. Po celém dni na pláži je nejlepší volbou strávit večer na střeše objektu, kde si každý užije nejen západ slunce.

Zdroj foto+info: booking.com

Leave a Reply